3 kwietnia 2017 roku rodzice dzieci uczęszczających do Ośrodka Neuromind oraz Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego, specjaliści i studenci, którzy chcieliby poznać ośrodek i podjąć z nim współpracę będą mogli zobaczyć, doświadczyć i poczuć na sobie jak wyglądają zajęcia specjalistyczne.

W ośrodku dostępny będzie bezpłatny punkt konsultacyjny dla rodziców zaniepokojonych zachowaniem dzieci. Punkt konsultacyjny zorganizowany jest w ramach współpracy Ośrodka z Fundacją SYNAPSIS i Programem Wczesnego Wykrywania Autyzmu „Badabada”.

Wśród zaplanowanych wydarzeń rodzice będą mogli zobaczyć:

  • Jakie ćwiczenia mogą wykonywać z dziećmi w domu. Terapeuci opowiedzą dlaczego ważny jest rozwój senosomotoryczny dziecka i integracja odruchów.
  • Zajęcia z plastyki sensorycznej i terapii ręki.
  • Zajęcia z porannego kręgu i muzykoterapii. Ponadto terapeuci zainspirują do włączania elementów muzycznych do codziennych aktywności dziecka.
  • Za pomocą kilku przygotowanych ćwiczeń, terapeuta zademonstruje jak autyzm potrafi oszukiwać nasze zmysły, przez co właściwy odbiór świata przez nasze dzieci jest tak utrudniony.
  • Jak neurologopeda prowadzi zajęcia logopedyczne oraz doradzi jak wspierać mowę dziecka. Zademonstruje zabawy kształtujące relację z dzieckiem.

Wstęp jest bezpłatny – obowiązuje wcześniejsza rezerwacja na stronie www.neuro-mind.pl

Back to Top