Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów do udziału w warsztatach, w trakcie których można wzmocnić swoje kompetencje w zakresie opieki nad dzieckiem. Spotykając się na co dzień z dużą potrzebą rozmowy, wymiany doświadczeń, podzielenia się zarówno trudnościami, jak i radościami utworzyliśmy GRUPĘ WSPARCIA dla rodziców  dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju i rodziców dzieci z niepełnosprawnością i autyzmem.

Celem spotkań jest:

  • nauka radzenia sobie z trudnymi emocjami,
  • nauka walki ze stresem,
  • wymiana doświadczeń wychowawczych,
  • rozwój kompetencji rodzicielskich,
  • poznanie obowiązujących w Polsce przepisów prawnych, form dofinansowania itp.
  • poznanie praktycznych sposobów na zwiększenie efektywności kompleksowych oddziaływań terapeutycznych,
  • poznanie grupy przyjaznych sobie i wspierających się nawzajem osób.

Dnia 26 lutego odbyło się pierwsze spotkanie na którym rodzice rozmawiali o strategiach postępowania z dziećmi z autyzmem. W ramach spotkania rodzice otrzymali informacje na temat stymulacji poszczególnych sfer rozwoju dziecka i eliminacji poszczególnych symptomów.

Spotkania grupy odbywają się raz na dwa miesiące w Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Złotoryi. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkania. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu: (76) 878-33-72 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dzięki partnerstwu z Fundacją SYNAPSIS w ramach Programu „Badabada” przeprowadzamy  w naszym Ośrodku BADANIA PRZESIEWOWE z użyciem narzędzia M-CHAT-R, które pozwala wykrywać nietypowy rozwój dziecka w zakresie rozwoju społecznego oraz komunikacji.  M-CHAT-R umożliwia badanie dzieci w wieku od 16 do 30 miesiąca życia. Badanie można wykonać BEZPŁATNIE.

Tekst: Justyna Kościuk
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Złotoryi

Back to Top